У даній статті я вирішила розповісти, чим відрізняється звичайна прибирання квартири від генерального прибирання. Дуже часто клієнт, описуючи своє приміщення, вимовляє фразу: «квартира не брудна», «у мене чистенько», «щотижня у мене прибирає помічниця» і т. д. Мета таких програм, зменшити вартість генерального прибирання. Але давайте розберемося!
З цієї статті ви дізнаєтеся:
У чому полягає звичайне прибирання квартири?
Що входить в обов’язки приходить прибиральниці, або, що може встигнути зробити 1 людина протягом дня: Протерти пил з меблів і підвіконь, пропилососити килими, зробити вологе прибирання підлог, навести порядок в кухонній зоні, вимити ванну, унітаз і умивальник. Додатково може стояти завдання заміни постільної білизни, прасування та догляд за вазонами. Це все те, що безперервно і щотижня потрібно для підтримання чистоти і порядку.
Як зробити генеральне прибирання в квартирі?
Генеральна ж прибирання в квартирі, це досить об’ємний і не завжди простий процес. В першу чергу миються всі вікна з зовнішньої і внутрішньої сторони. Штори, тюлі і жалюзі так само підлягають обробці (пилосос, парогенератор, або прання). Забирається пил і павутиння зі стін і стель (тут не забуваємо про протирання розеток, вимикачів, світильників, люстр та інших освітлювальних приладів), якщо в будинку є стельові ніші для декору або підсвічування, вони обов’язково пилососяться і протираються. Потім миються радіатори, батареї і труби. У ванних і туалетних кімнатах проводиться ретельна обробка та дезінфекція всіх поверхонь, включаючи стіни, сантехніку та інше обладнання від водного каменю, вапняного нальоту та мильних розлучень. Для цих цілей, професіоналами використовуються лінійки спеціальних (кислотних і нейтральних препаратів різних виробників, які без пошкоджень на 100% справляються з поставленим завданням. Далі кухня. На мій погляд, ця зона найбільш складна і займає найбільше часу. Липкий наліт зверху полиць, жирна витяжка, робоча зона над плитою і внутрішня частина духовки (мікрохвильовій печі), холодильника. Це ті місця, які вимагають замочування (іноді не один раз), спеціальних лужних миючих засобів, терпіння і особливих навичок. М’які меблі (дивани, крісла, стільці, матраци) і килими в процесі хорошою генерального прибирання очищаються або сухим пилососом і парогенератором, або підлягають вологому чищенню (на розсуд клієнта), але в будь-якому випадку обов’язково обробляються. Дверні блоки (вхідні та міжкімнатні), протираються і поліруються. Підлога у всій квартирі ретельно миються, не забуваючи про плінтусах.
Ось, далеко не повний перелік тих робіт, які приходить прибиральниця або клієнт самостійно просто не в силах виконати правильно і в короткі терміни. Сподіваюся ця стаття допомогла Вам побачити відмінності генерального прибирання квартири від послуги вологе прибирання або допомогу по господарству!